polskiEnglish

  Przedwzmacniacz ZETA ZERO  

Ultraliniowy PREAMP  model  ZETA ZERO 1176

Sześciokanałowy Przedwzmacniacz dla szukających   uniwersalnego rozwiązania  tak do stereo jak i kina domowego  5.1  najwyższej referencyjnej klasy. 

 

Preamp ten chrakteryzuje wyjątkowo liniowa praca  i pasmo aż do 2 MHz dzięki profesjonalnej topologii  bazującej na elektronicznych technologiach pomiarowych i tak zwanych-wzmacniaczach instrumentalnych stosowanych  m. in. w  laboratoriach badawczych. W efekcie  w przedwzmacniaczu uzyskano ekstremalnie niski poziom szumów, niezwykłą dynamikę i wyjątkową muzyczną transparentność dźwięku.

Co bardzo ważne - jest to czysto analogowy przedwzmacniacz od każdego wejscia do każdego wyjścia. Uniwersalny i bardzo prosty w zastosowaniach i użyciu. Nadaje sie do każdej konfiguracji kina domowego a także do stereo. W torze audio  nie ma absolutnie żadnego degradujacego dźwięk procesu przetwarzania cyfrowego(tzw A/D, D/A), regulacja głośności  odbywa się też  na purystycznej - czysto analogowej drodze.

Zbudowany jest na najlepszych dostępnych na świecie referencyjnych i ściśle wyselekcjonowanych wzmacniaczach operacyjnych firm m.in. Linear Audio,  Thach i innych stosowanych za zwyczaj tylko w profesjonalnych  urzadzeniach pomiarowych , medycznych i militarnych. Wzmacniacze te charakteryzują się m.in. znakomitymi właściwościami szumowymi i wyjątkowo niskimi zniekształceniami.

A całość zamknięta w solidnej  metalowej obudowie z aluminium i stali. Konstrukcją mechaniczną prawie  niezniszczalny.

 

 

 

  • Umożliwia podłacznie dwóch dowolnych wielokanałowych (od 2 do 6 kanałów audio)  źródeł liniowych sygnału audio+video jak np DV-BlueRay 3D, DVD, SA-CD, CD, TVsat , odtwarzacz strumienieniowy itp  i  błyskasiczne komutowanie ich na  na dowolny posiadany system  wyjściowych wzmacniaczy i kolumn  (zbudowany  na bazie  od 2 do 6  kolumn i wzamcniaczy )  jak i projektor lub TV .
  • Wszystkie funkcje włączane za pomocą zaledwie 4 prostych podświetlanych przycisków i  pilota. Niezwykle proste zatem w obsłudze! Stworzone z myślą o zwykłym użytkowniku będacym niekoniecznie znawcą i zawodowym  specjalistą w dzidzinie Hi-audio-video. Do tego urządzenia NIE trzeba mieć instrukcji obsługi wielkości książki telefonicznej Yelow Pages! Wykreowaliśmy ten preamp z myślą o typowej rodzinie, naszej żonie i  dzieciach kochających świetne a za razem  bardzo łatwe w obsłudze KINO DOMOWE działające w sekundę po włączeniu do sieci. Zaleta tego urządzenia leży w jego prostocie obsługi! Jednym prostym przyciskiem kompletnie rekonfugirujemy nasz system z Kina Domowego na stereo i odwrotnie. Bez potrzeby wchodzenia w  zaawansowne zrozumiałe często tylko samym twórcom  koszmarnie rozbudowane sub-menu jak  w produktach masowych.
  • Wewnętrzna czysto analogowa matryca umożliwia w przypadku posiadania systemu czterech  lub dwóch kolumn  komutowanie sygnału tzw centralnego i subwoofera  przychodzącego ze źródła  sześciokanałowego,  odpowiednio do posiadanych   głównych sześciu, czterech  lub nawet tylko.... dwóch kolumn i wzmacniaczy.
  • Wszystkie wyjścia i wejścia symetryczne XLR galwanicznie izolowane, symetryzowane na prawdziwych transformatorach z pominięciem jakiejkolwiek elektroniki symetryzującej.
  • Umożliwia także w przypadku źródła tylko stereofonicznego (np SACD CD , TVsat itp) generację (multiplikację) i rozesłanie  sygnału stereofonicznego na 4 lub 6  kolumny  . Tzn gdy mamy źródło stereofoniczne dwukanałowe np CDplayer a chcemy słuchać muzyki przestrzennie na naszych wielu kolumnach kina domowego.

  • budowa dwumodułowa- zasilacz i sterująca część mikroprocesorowa całkowicie odzielona od wejściowego toru audio i video.(zapewnia to niezwykle wysoką dynamikę  i  bardzo duży odstęp sygnału od zakłóceń).
  • wszelkie komutacje wyłącznie na próżniowych łączach (bez żadnych kluczy elektronicznych wprowadzających  w przeciwieństwie do próżniowych styków zawsze zniekształcenia i szumy)
  • funkcja "ultradynamic"   poszerzania dynamiki ( np dla  ścieżek audio z filmów) 
  • regulacja głośności  czysto analogowa sześciosekcyjnym precyzyjnym zmotoryzowanym potencjometrem  (brak jakichkolwiek VCA lub  degradujących jakość dźwięku przetworników cyfrowych)

 

 

 

 

 Dwa  wejścia liniowe sześciokanałowe audio+ video

Wejście A:     2 X symetryczne XLR+  4 X RCA  +  3 X RCA video (component)

Wejście B:                                          6 X RCA  +  3 X RCA video (component)

 

Dwa wyjścia liniowe sześciokanałowe audio+ video w tym:

6 X  symetryczne XLR

     6 X niesymetryczne RCA

   3 X video (component)

zniekształcenia  rzędu 0,0007% na wyjściach RCA

dynamika około lub  wiecej ≥ 130 dB  (A)

pasmo na złaczach RCA  DC- stałoprądowe 0- 2 000.000 Hz (0-2MHz)

sygnał maksymalny wyjściowy  do ok  +-17 Volt (ok.+23,5dBu)

pasmo XLR   ok.10- 40.000 Hz

profesjonalne connectory, okablowanie m.inn:  Schurter, Samtec, Tala Labs, Neutrik...