polskiEnglish

Zeta zero

Tworząc cuda z drewna oraz...

 

ZETA ZERO

 Audio Show 2017 zakończone!

Zaprezentowaliśmy kolumny wszechkierunkowe nowej generacji ORBITAL360 BI-stereo.
Nasza sala cieszyła sie ogromnym zainteresowaniem i nie mogła pomieścić wszystkich chętnych chcących usłyszeć dźwięk tej jakości jaki tworzą kolumny Bi-Stereo.
Zapraszamy do  foto galerii AS 2017, (a potem także do nas do Warszawy na odsłuch tych niezwykłych kolumn).
Ponadto w hallu głównym Stadionu kolumny ZETA ZERO jako jedyne towarzyszyły najdroższemu wzmacniaczowi świata PIVETTA "Opera Only", a także zagrały w sali "Polskiego Klastra Audio". Zapraszamy do poznania dźwięku nowej generacji -naszego wynalazku nazwaliśmy go: " BI-stereo"..

NAUKA i TECHNOLOGIA

ZETA ZERO oparliśmy na  najdoskonalszej jak dotąd wynalezionej naukowej koncepcji głośnika tak zwanego wstęgowego.  

Dzięki swej unikalnej zasadzie działania i budowie pozbawionej klasycznej membrany cewkowej obarczonej wieloma wadami,   głośnik taki charakteryzuje się niezwykłymi właściwościami akustycznymi i walorami niespotykanymi w żadnych innych tradycyjnych przetwornikach. Jest jednak  trudny w budowie, szczególnie jeśli ma posiadać dużą moc  niezbędną do dobrego i efektywnego kina domowego.

W  konstrukcjach głośników  zaprojektowanych przez nas całkowicie od podstaw,  w nowy sposób rozwinęliśmy tę legendarną ideę "wstęgowca" wprowadzając własne, zupełnie nowatorskie udoskonalenia i ekstremalne co do właściwości materiały. Zaowocowało to w efekcie zaskakującymi walorami akustycznymi kolumn ZETA ZERO, niezwykle żywym dźwiękiem i wyjątkową dynamiką. Uzyskaliśmy bardzo szerokie pasmo przenoszenia przy jednocześnie wielkiej mocy. Te dwie cechy stoją za zwyczaj w sprzeczności do siebie. Nam udało się je połączyć w jedność niedostępną w żadnych rozwiązaniach oferowanych przez konkurencję. ZETA ZERO obecnie pod względem parametrów i dźwięku nie ma konkurencji.

 

DESIGN  i AKUSTYKA

Oprócz  naszej nowatorskiej technologii przetworników położyliśmy także nacisk na stronę wizualną i ściśle związany z tym optymalny akustycznie, a zarazem unikalny  artystycznie design kolumn,  (wszystkie nasze kształty  w tym ORBITAL  i VENUS są  zgłoszone i chronione  w Urzędzie Patentowym RP).

ZETA ZERO to  zatem  połączenie  indywidualnego wykonania na zamówienie obudów tworzonych ręcznie  z 5 gatunków drewna precyzyjnie łączonego z wielu warstw dla uzyskania wzorcowych akustycznie opływowych kształtów (tak jak w  skrzypcach lub wiolonczelach itp), ze znakomitymi - w tym produkowanymi specjalnie dla nas - komponentami, materiałami  i podzespołami o często wyjątkowych  parametrach. Co ważne: główny ultra-przetwornik  wstęgowy jest całkowicie naszej produkcji i pod względem parametrów i mocy nie posiada konkurencji na świecie.

Zainteresowanych zamówieniem ZETA ZERO i ich osiągami  zapraszamy do nas na odsłuchy w Warszawie.  Podłączamy do kolumn dowolne Państwa wzmacniacze. Okazuje się bowiem że nawet  wzmacniacz choćby lampowy w połączeniu z  wysokosprawnymi kolumnami  ZETA ZERO potrafi zabrzmieć  zupełnie na nowo.

 

Przełomowym osiągnięciem naszej firmy i efektem parunastu lat zaawansowanych prac badawczych było stworzenie pierwszych na świecie w pełni wszechkierunkowych szerokopasmowych kolumn wstęgowych dużej mocy dedykowanych do potrzeb domowych.A obecnie także takich kolumn w technologii BI-STEREO tj gdzie każda kolumna jest samodzielnie stereofoniczna! Dzięki swej omnipolarnej charakterystyce połączonej z niemal nieograniczoną wydajnością energetyczną, bardzo szerokiemu pasmu i bardzo niskim zniekształceniom umożliwiają one tworzenie we własnym domu spektaklu dźwiękowego z jakością i wiernością nieznaną z żadnych tradycyjnych kolumn.

Poniżej  takie kolumny model "ORBITAL360"  i "ORBITAL360 Bi-Stereo", nazwane tak ze względu na ich dookólne promieniowanie dźwięku w całych 360 stopniach w poziomie  jak i emisji energii w pionie (za równo w górę jak i w dół!). Rozwiązanie takie gwarantuje zupełnie niezwykłe doznania słuchowe i wyjątkowy odbiór przestrzeni w dźwięku, jak i umożliwia po raz pierwszy skuteczne stworznie systemu audio idealnego za równo do tradycyjnego hi-end stereo jak i referencyjnych wielokanałowych kin domowych o najwyższych możliwych parametrach i największej mocy. Kino takie NIE WYMGA subwoofera  ( bowiem skok membran w ORBITAL360 sięga rekordowo aż 10 cm!),  ani głośnika centralnego.

ORBITAL360 dedykujemy najbardziej wymagającym klientom i pasjonatom muzyki w najlepszym brzmieniu, szukającym unikatowych  i niepowtarzalnych rozwiązań systemu audio do swych domów i salonów. Kolumna ORBITAL360 w wersji Bi-Stereo jest kolumną uniwersalną tj może pracować jako tradycyjna lub po przełączeniu jako stereofoniczna.

 Na zamówienia indywidualne dostępne są różne, piękne, zupełnie niepowtarzalne wzory i kolorystyki naturalnego drewna (fot poniżej) i wykończenie detali nawet w 24 karatowym złocie.

 

Kolumny "ORBITAL 360" dostępne są w 4 wariantach wysokości: 132, 139, 147 i 158 cm  i w 5 wariantach moc: 300, 600, 1000, 1250, 2500  Watt RMS jednej kolumny. Pracują znakomicie z wieloma dowolnymi wzmacniaczami innych firm. 

 

 Na poniższej fotografii  Zeta Zero model  ORBITAL360 Slim w proporcji do człowieka, a więcej szczegółów znajdą Państwo na podstronie dedykowanej  modelowi ORBITAL360.

 

 

 

 

Aby poprawnie uruchomić poniższe prezentacje kolumn potrzebna jest aktualna wtyczka Shockwave Flash którą pobrac można klikając tutaj